Co warto wiedzieć o terenówkach Land Rover?

Obecnie luksusowe terenówki z niezawodnym napędem 4 × 4 i bogato wyposażonym wnętrzem nie dziwią nikogo. Patrząc jeszcze kilka lat wstecz, SUV-y miały służyć raczej do wyczynowej jazdy po wybojach, a nie do komfortowej jazdy po mieście. Obecnie spełniają obydwie funkcje, bo światowa marka Land Rover przez lata udoskonaliła oferowane przez siebie terenówki, by każdy kierowca odnalazł w nich to, czego szuka. Z pewnością są to styl, jakość, wygląd, a przede wszystkim dobre osiągi.

Praca na zachodzie
http://praca.sherpaforce.pl
Nowe oferty pracy za granicą.
U nas znajdziesz pracę od zaraz.

Discovery czy Freelander?

Nie da się ukryć, że Land Rover jest przodującym liderem w dziedzinie aut z napędem na cztery koła i począwszy od modelu Discovery po najnowszy model Freelandera zawsze stawia na najwyższą jakość i najlepsze rozwiązania technologiczne. Każdy, kto ceni sobie nie tylko markę, lecz również komfort podróżowania bez trudu dostrzeże, że SUV-y Land Rovera to auta wielofunkcyjne, które mogą być pojazdami rodzinnymi, rekreacyjnymi, holownikami, jak i doskonale sprawdzają się jako pojazdy terenowe. Porównując model Discovery z najnowszym Freelanderem, można dostrzec, jak bardzo czas zmienił i udoskonalił przede wszystkim wnętrze pojazdów, bo dziś modele faktycznie zapewniają przestrzeń, komfort kierowcy, jak i pasażerom.

Niezawodny Land Rover

Pierwszy Land Rover wypuczony na rynek okazał się przełomem, bo przetrwał 25 lat bez generalnej modyfikacji. Brytyjski koncern zmienił wersję z trzydrzwiowej na pięciodrzwiową, zwiększył osiągi silników poprzez dopasowanie ich do gabarytów pojazdu, jak i pojawiło się tak potrzebne regulowane zawieszenie sterowane elektronicznie. Niby niewielkie zmiany, lecz dzięki nim zainteresowanie terenówkami znacznie wzrosło, do czego przyczyniła się też ich cena. Niestety z przykrością trzeba stwierdzić, że Freelander I nie był udanym modelem ze względu na swoją awaryjność i ubogie wyposażenie, jednak taka porażka podziałała na brytyjski koncern motywująco.

Kolejny model, czyli Freelander II uważany jest po dzień dzisiejszy za najlepszy, i co ważne za niezawodny SUV 4 x4, który wyprzedza swoich konkurentów nie tylko z uwagi na nowoczesne nadwozie i podwozie, lecz także z powodu wyposażeniem wnętrza. Posiada bezawaryjny silnik Diesla 2,2, którego moc każdemu kierowcy gwarantuje dużą dozę adrenaliny. Minusem, jaki Land Rover otrzymał nie od użytkowników, lecz głównie od serwisantów są wysokie koszty napraw, bo faktycznie sama wymiana oleju wynosi w jego przypadku prawie dziewięćset złotych. Wymiana tarcz, łożysk i docisku to kolejny tysiąc złotych, a jeszcze trzeba kontrolować tarcze hamulcowe (ok 250zł) i pompę sprzęgła (ponad 2000zł), jak i dokonywać wielu innych bieżących napraw.

Podsumowanie

Reasumując, sama eksploatacja terenówek Land Rovera nie jest tania. Warto wziąć jednak pod uwagę fakt, że napraw nie dokonuje się co miesiąc, ale po przejechaniu określonej liczby kilometrów bądź w razie awarii. Systematyczne serwisowanie z całą pewnością eliminuje konieczność ponoszenia większych wydatków. Fakt faktem przecież przy każdym samochodzie bez względu czy jest to SUV, czy zwykła osobówka trzeba liczyć się z kosztami. Wszelkie niedogodności związane z Land Roverem rekompensuje komfort jazdy.

Podobne wpisy