Land Rover – marka ponadczasowych terenówek

O słynnych Land Roverach słyszał chyba każdy miłośnik motoryzacji i dobrych terenówek 4×4. Freelander czy Discovery to tylko niektóre kultowe modele brytyjskiego producenta. Zagorzali kierowcy kochający przygody w trudnym terenie mają do wyboru również nowe udoskonalone modele takie jak Defender Fire i Defender Ice. Ilość egzemplarzy jest mocno okrojona, więc mimo ogromnego zainteresowania zakup takiej terenówki okupiony będzie długimi poszukiwaniami.

Fotkom
https://www.fotkom.com.pl
Profesjonalna oprawa obrazów w Warszawie.
Wydruki na płótnie, oprawy i ramy do luster.

Limitowane modele Land Roverów

Land Rover Defender Fire i Ice są modelami limitowanymi występującymi w wersji nadwozia Station Wagon 90 i 110. Niestety cenowo nie są to terenówki na każdą kieszeń, gdyż za taki luksus przyjdzie słono zapłacić. Z danych przedstawionych przez firmę na całym świecie dostępnych jest tylko 850 egzemplarzy. Te giganty szos jak widać, są towarem deficytowych i pożądanym przez kierowców. Nie da się ukryć, że to modele przeznaczone dla kierowców, którzy oczekują czegoś więcej od pojazdu. Czego? Na pewno możliwości większej personalizacji, bo oferta Land Rovera obejmuje wiele dodatkowych akcesoriów jak płyty aluminiowe ochronne, stelaż przedni, który umożliwia montaż wyciągarki czy halogenów, relingi dachowe i bagażnik. Defender Ice i Fire posiadają także komin podnoszący pobór powietrza.

Na uwagę w tych konkretnych modelach zasługuje także wnętrze, które w znacznym stopniu różni się pod swoich poprzedników. Są to najwyższej jakości materiały, specjalne wykończenia idealnie dopasowane do całego wizerunku, jak i funkcjonalność nadwozia. Poza tym w modelach tych mamy tapicerkę foteli wykonaną z Alcantary w połączeniu z czarną skórą. Całość dopełniają zagłówki z wytłoczonym logo Land Rover. Te dwa limitowane modele charakteryzują się także dwukolorową rzucającą się w oczy kolorystyką. Defender Fire to metaliczny pomarańcz połączony z metaliczną czernią na dachu, masce, maskownicy centralnej, nadkolach, a także chłodnicy. W modelu Ice dominuje natomiast czerń i biel. Obok tej terenówki nie da się przejść obojętnie, zwłaszcza iż w oczy rzucają się oryginalne obręcze kół wykonane z lekkiego stopu oraz unikalny wygląd lamp przednich i unikalne tylne lampy diodowe z bezbarwnymi kloszami. W Polsce niestety trudno jest znaleźć nowe wcielenia kultowego Land Rovera Defender, gdyż na rynek motoryzacyjny trafiło jedynie 15 egzemplarzy.

Podsumowanie

Obecnie ceny terenówek Land Rover nie szokują kierowców, choć za nowsze modele przyjdzie zapłacić nawet ponad czterdzieści tysięcy złotych. Są jednak warte swojej ceny, gdyż rządzą wśród SUV-ów, mimo że awaryjność silników utrzymuje się na wysokim poziomie. Pomimo oceny wielu kierowców, że opcje dodatkowe są bardzo ubogie tak samo, jak wnętrze samochodów, to jeśli chodzi o jazdę w ciężkich warunkach każdy model tej kultowej marki radzi sobie doskonale. Nie są to też samochody ekonomiczne, bo niestety mają duże osiągi. Spalają dużo paliwa, dlatego największym zainteresowaniem cieszą się wśród młodych kierowców, których stać na wojaże po bezdrożach i drogie serwisowanie takich samochodów. Zakup zaczyna się od ośmiu tysięcy, a to nie jest wysoka stawka jak za takie gabaryty.

Podobne wpisy