Historia Land Rovera Freelander

Znana, a przede wszystkim ceniona marka Land Rover chyba każdemu prawdziwemu kierowcy kojarzy się z agresywną terenówką z niezastąpionym napędem 4×4, który przydaje się w ciężkich warunkach terenowych. Stylowe SUV-y brytyjskiego producenta cieszą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie, dlatego ciągle są udoskonalane i powstają nowe wersje kultowego Defendera. Wśród bogatej ofert koncernu znajduje się również Freelander, którego odbiorcami ma być zupełnie inna grupa użytkowników. Niestety w opinii wielu osób ten model jest bardzo wadliwy. Czy faktycznie ma to odbicie w rzeczywistości?

Pracownicy z Ukrainy
http://www.polrab.pl
Profesjonalna agencja pracy POLRAB
zatrudniająca pracowników z Ukrainy.

Freelander – co warto wiedzieć?

Znany obecnie Freelander wszedł na rynek w 1997 roku, jednak nim został dopuszczony do produkcji, brytyjski koncern przeprowadzał wiele planów, bo niestety ograniczony budżet znacznie opóźniał tworzenie tego nowego SUV-a. Zamierzona współpraca z Hondą, aby stworzyć terenówkę, wzorując się na modelu CR-V, nie doszła do skutku. Po latach negocjacji w 2000 roku Land Rover podjął słuszną decyzję, by dokonać zmian w modelu Freelander. Przede wszystkim zostały zmienione reflektory, zderzaki, a plastiki zyskały kolor nadwozia. Zmienione zostało także wnętrze, które nabyło nowego, świeżego wyglądu, a wszelkie wcześniejsze usterki zostały w znacznym stopniu wyeliminowane i zastąpione nowoczesnymi rozwiązaniami. Dzięki nim Freelander zyskał młodzieńczego szyku.

Land Rover na sukces długo nie musiał czekać, bo już dwa lata później, czyli w 2002 roku model ten stał się najlepiej sprzedającą się terenówką w Europie z napędem 4 × 4. Land Rover nie spoczął jednak na laurach i już rok później rozpoczęły się kolejne prace, by jeszcze bardziej zmodernizować Freelandera. Dotyczyły one w dużej mierze tylko wyglądu zewnętrznego, a dokładnie nowych reflektorów, nowej stylistyki wnętrza i bogatszej oferty, jeśli chodzi o wyposażenie. Nie wpłynęło to znacząco na zwiększenie i tak już dużej popularności, lecz poprawił się komfort jazdy. Produkcja pierwszej generacji Freelandera zakończyła się w 2006 roku, wtedy też z taśmy zjechały ostatnie jego modele. Oczywiście nie był to koniec terenówek Land Rovera, gdyż w następnych latach powstały nowe odsłony terenówek z lepszym zawieszeniem, mocniejszymi silnikami i bogatszymi opcjami dodatkowymi.

Land Rover – podsumowanie

Dziś nawet starsze modele Land Rovera cieszą się dużym zainteresowaniem, mimo iż w opinii wielu znawców motoryzacji są SUV-ami bardzo zawodnymi i niestety drogimi w utrzymaniu. Koszty napraw często przekraczają możliwości finansowe ich posiadaczy. Nawet mimo swoich wad Land Rover i wszystkie modele są ponadczasowe, a ubogie wyposażenie wnętrza rekompensują nie tylko duże osiągi, lecz także niezawodność w trudnym terenie i fakt, że mogą służyć zarówno do jazdy wyczynowej, jak i do wycieczek rodzinnych. Niektóre terenówki są siedmioosobowe. Krótko mówiąc, Land Rover zawsze będzie kojarzył się z dobrą marką, charakterystycznymi SUV-ami i perfekcyjnym dopracowaniem nawet najdrobniejszych szczegółów.

Podobne wpisy